Každý má na svém chytrém telefonu a počítači nějaké ty aplikace. Každý používá své podle sebe. Rozhodl jsem se, že sepíšu mnou nejvíc používaných aplikací, co opravdu za něco stojí. U každé aplikace bude sepsán drobný popis, jak funguje a k čemu slouží. Pokud budou placené, tak i aktuální cenu.

V tomto tématu nebudu zahrnovat aplikace, které každý zná. Příkladem třeba Facebook, Messanger, Instagram, Snapchat atd.

1Password

Každý z nás zapomíná, každý znás si nemůže pamatovat vše. Od toho je aplikace 1Password, která svoji práci dělá opravdu dobře. Jde o jednoho z nejlepších správce hesel. Z vlastní zkušenosti ho používám již rok a již několikrát se mi opravdu vyplatil. Největší výhodou je, že je aplikace na všechny platformy, vše je synchronizované, vše je přehledné.

Pokuď máš nainstalovaný 1Password v prohlížeči a pokud zadáš někde nový login/register vždy se tě zeptá, zda to chceš uložit, popřípadě nabídne aktualizaci, pokud bude detekovat změnu hesla. Vše potřebné si uloží a při další návštěvě dané stránky, ti z menu nabídne automatické vyplnění.

Ukládat lze cokoliv od loginů, klíčů, dokumentů, kreditních karet vše je v bezpečí a zašifrované. Třešničkou na dortu je generátor hesel, kde si zvolíš délku a náročnost, poté pouze vyplníš a uložíš. A ještě větší třešničkou je skener duplicitních hesel, skener zastaralých hesel. Nebo dokonce pokud hackeři někde prolomí nějaký web, kde jsi registrovaný 1Password tě na to upozorní!

Aplikace je placená — za měsíční poplatek 3$ (což je opravdu směšné, jelikož teřba já mám uloženo přes 460 hesel). Podporuje web/prohlížeč/iOS/Android https://1password.com/

1_xLJ9lWGsdpwrHf5NAAJQ2Q

Todoist

Jak jsem psal, každý zapomíná proto je důležité si psát poznámky a úkoly. Od toho právě slouží Todoist. Jak z názvu vyplává jedná se o TO-DO list. Zajímavostí Todoistu je jeho karma, wut? No za přidávání/plnění úkolů budeš dostávat karma body a ranky. Má to i svoje statistiky, takže vidíš kolik jsi toho splnil za týden až měsíc.

Opět se jedná velkou výhodu, že Todoist je na každou platformu i do prohlížečů a to vše zdarma. Samozřejmě existuje placená verze, která přidává barvičky, tagy atd. Jenže základ je To-do list ten Todoist plní výborně.

Apliakce je zdarma — web/iOS/Android. Existuje ale i placená verze, která umožnuje změny barev, používání složek atd. https://todoist.com/

1__J5XQLK3Di738cZ66V4cAQ

Duolingo

Pokud se chceš naučit anglicky a hledáš nějaký kurz zdarma a v češtině. V Duolingu si můžeš projít angličtinu od úplných základů až po pokročilou. Samozřejmě tím to nekončí, lze se naučit i více jazyků avšak pouze nyní je v češtině pouze angličtina.

Každý den plníš svůj předem stanovený cíl. Já mám nastaveno 50 bodů — což je 5 cvičení o 25 otázkách/vyplňovaček/slovíček. Samozřejmě jsou zde také čas od času nějaké chytáky, které jsou pouze v angličtině a dokuď se je nenaučíš, tak přes ně neprojdeš do další lekce. Největším oříškem je ale to, že si Duolingo pamatuje, kde jsi měl problémy. Takže když máš problém s přítomným časem průběhovým, bude ti ho schválně každý den vybarvovat, že si ho máš znova zopakovat. To bude dělat do doby než budeš mít max 1–2 chyby v dané lekci.

Aplikace je zdarma a na web/iOS/Android — https://www.duolingo.com/

1_QH1jEQDsgUD86HHMIXzO4g

Grammarly

Píšeš často v angličtině? Nevíš jestli to je správně? Nevíš rozdíly mezi americkou a britskou angličtinou? No od toho je Grammarly. Jde o aplikaci, která kontroluje tvůj pravopis v angličtině. Pokud ti bude chybět čárka ve větě, upozorní tě na to. Pokud nějaké slovo nebude přímo zapadat do věty, upozorní tě. Zkrátka, pomůže ti vyladit drobné chybičky v anglickém pravopisu.

Jak jsem psal, aplikace je do prohlížečů, takže tě kontroluje všude — viz. obrázek z Duolinga (zelený kolečko). Grammarly má i vlastní aplikaci, do které můžeš psát anglicky jak chceš nebo dokonce přidávat dokumenty v angličtině. Následně dostaneš pěknou dávku podtržítek, co vše je špatně nebo se dá nahradit. V prohlížeči se dá také kontrola na určitých webech vypnout.

Grammarly není překladač, pouze kontrolor chyb a správného pravopisu.

Pro někoho kdo píše každý den a není v tom ještě takový profík, je tato aplikace doslova perfektní.

Aplikace je zdarma -> prohlížeč/app (MacOS)-> placená verze (lepší nápovědy). https://app.grammarly.com/

1_VaL1PGt3Ori9lbpu-LpDPg

1_QPQDec_futd0T0eQ9DtMEw

Hours for teams

Pokud tě zajímá nad čím trávíš nejvíc času a chceš si to pečlivě zaznamenávat. Od toho je právě tato aplikace. Jejím hlavím úkolem je ti počítat čas, který strávíš nad určitou aktivitou a následně získáš celkový přehled nad čím trávíš nejvíc čas. Samozřejmě je nutné si to tam zaznamenávat/ukončovat.

Aplikace je placená (8$ na měsíc) a pouze pro iOS ale je dostupná i přes web. https://www.hoursforteams.com/

1_sNILZe8YLVxVXQ5I5slRUA

IFTTT

If this then that — když toto, pak toto. Ve zkratce nástroj, co propojí služby a při vykonání jedné akce provede jinou akci jinde. Třeba, když opustím dům napíše mi notifikaci, abych si vypl Wifi. Když postnu něco na Facebook, přidá to automaticky i na Twitter. Když si změním profilovku na Instagramu, změní jí také na Facebooku, Twitteru, LinkedIN atd. Když bude zítra pršet, napíše mi ráno, abych si vzal deštník. Když, když, když…

No prostě jde toho tolik, že se to nedá ani napsat. IFTTT podporuje přes tisíce služeb, které si lze propojit dohromady. Základem jsou Applety, nebo-li akce. Samotné IFTTT jich má opravdu tuny avšak lze si vytvořit i vlastní a opět s neomezenými možnostmi. Výsledkem je prakticky vlastní služby, které za vás vykonávají drobné akce.

Aplikace je kompletně zdarma a na všechny platformy. https://ifttt.com/

1_WaOvcapuEA4jz0EyF4mibA

Recolor

Čas od času je nuda, co dělat? Co třeba si vybarvovat? Omalovánky?! ANO! Co je na tom špatného? V aplikaci Recolor si můžeš vybrat omalovánky od naprosto jednoduchých až po opravdové mistrovské díla, kde vybarvuješ obrázek klidně celý den. Jak jsem tedy psal, hlavním úkolem je vybarvování podle své vlastní představy.

Vybereš si obrázek, barvičku a vybarvuješ. Po dokončení si vše můžeš uložit a nebo sdílet do galerie/do souborů. Každého vybarvování určitě baví, takže si z Recolor opravdu každý vybere, jelikož každý obrázek má svojí kategorii. Od přírody přes techniku po mystické tvory.

Každý den (na iOS) se přidávají 2 zdarma obrázky, pokud si je začneš vybarvovat zůstanou ti, další dny se platí. Na Androidu funguje jiná politika, kterou bohužel nevím, ale je velmi podobná a také zdarma.

Aplikace je zdarma (základní paleta barev), placená verze (používání všech barev + přístup ke starým obrázkům). Dostupné jak pro iOS tak i Android.

Image-2018-02-21-at-9.15.28-PM

Pillow

Né každý má rád budík, avšak každý ho máme. Aplikace Pillow je ale jiná, kontroluje tvůj spánek a v nejlepší moment tě zbudí. Podle tvého spaní se také sama nastaví a po několika dnech ti nabídne doporučení pro lepší spánek. V případě, že dojde na čas jít spát, zašle ti notifikaci.

Každé ráno tedy pak vidíš statistiky jak jsi spal, jak dlouho trval lehký a tvrdý spánek. Popřípadě jaké jsi vydával zvuky, jelikož Pillow dokáže i nahrávat zvuky (chrápání atd.).

Ano existuje mnoho jiných aplikací, které toto dokážou také ale Pillow má svojí eleganci a hlavně je zcela je komplětně zdarma. Nevýhoda je, že je pouze na iOS. https://itunes.apple.com/us/app/pillow-sleep-tracking-analysis-alarm-clock/id878691772?mt=8

Image-2018-02-21-at-9.17.00-PM

Sway

Dnešní doba je uspěchaná, každý na nás tlačí. Je proto někdy potřeba se uklidnit a doslova si zameditovat. Od toho slouží aplikace Sway. Jedná se o jednoduchou aplikaci, která tě opravdu uklidní a pročistí myšlenky.

Základem je klidná hudba a pohyb zápěstí s tvým telefonem + můžeš zavřít oči. V aplikaci jsou úrovně, první den 3 minuty, druhý den 6 minut meditace až dosáhneš 5 úrovně, kde nevím co je! Doprovází to hudba, která je ve sluchátkách naprosto epická. Po skončení meditace vždy zazní tichý zvon.

Aplikace je pouze na iOS (3$) ale existuje její druhá verze s názvem Pause (placená), kde je hlavním úkolem pohybovat prstem pomalu po displeji.
Sway — http://www.pauseable.com/sway/ (iOS)
Pause — http://getpauseapp.com/ (iOS + Android)

Image-2018-02-21-at-9.18.23-PM