Každý ví o co jde u policie, každý ví, co dělá policie, ale né každý ví, co se děje u policie. V této hře si zahraješ na roli hlavního šéfa Jacka Boyda ve městě Freeburg. Zbytek, zda budeš hodný nebo zlý, je na tobě!

Ačkoliv se to nezdá tato hra je převážně manažerského typu avšak má v sobě prvky arkády a strategie. To vše je zaobleno příběhem, který doprovází hru po celou dobu.

Vše začíná tím, že Jack obdrží obsílku že za půl roku končí na své pozici. Rozhodne se, že si do svého důchodu našetří jeden milion dolarů. To, jak si je našetří, je právě na tobě. Jenže tím to nekončí, do hry samozřejmě začne vstupovat jak vláda tak mafie. A věřte tomu, že nadržovat jedné straně se nevyplatí. V důsledku toho všeho budete nuceni provádět akce, které by jakožto Jack — šéf policie neměl.

Aby toho nebylo málo, vše ti přitopí a výsledky se hned dostaví. Jak? Málo zaměstanců vyvrcholí tím, že nebudeš moct “ošéfovat” dostatečně město. Radní budou nespokojeni a začnou ti podkopávat nohy, srážet výplaty a peníze na výplaty. Vrcholem je, že tě nakonec zatknout, pokud nepříjdeš na něco jiného jak pány z úřadu obejít. Jenže mezitím ti z druhé strany funí mafie, která chce provádět své obchody, vraždy a loupeže. Bude tedy zcela na tobě jaký s každou stranou budeš mít “vztah”.

1_u0wM-xGDc7mMyHIthk9bOQ

Manažerství není hra, je to boj

Jak jsem psal, tato hra je převážně o manažerství. Jakožto šéf ráno vstaneš uděláš si kafe a přečteš si noviny, co se za minulý den událo. Poté již zbývá se pouze vydat do práce, zvolit si hudbu a hurá do toho.

Jenže tak lehce to nefunguje, tvoji zaměstnanci si budou vymýšlet různé důvody, proč nechodit do práce. Že musí k babičce na oběd, sestra má narozeniny, sraz lidí které čtou a tuny dalších důvod, které ve výsledku rozhodnou kolik ty jakožto šéf budeě mít ten den pracovníků. Samozřejmě, pokud je odmítneš, projeví se to jinak.

1_Rur7zmidt8JtZTg2F2wAaQ

Jen co den začne, začne boj. Boj o město! Né tak doslova, ale začnou se chrlit problémy. Támhle někdo někoho zabil, támhle někdo střílí, támhle někdo krade a támhle zase byla vražda. Nezbývá tedy nic jiného než označit policisty a poslat je na akci. Ovšem pozor! Né každá akce, je akce… ono posílat nováčky na akce, kde se střílí v supermárketu se moc nevyplatí.

Zde je ta strategie, jakožto šéf se musíš důmyslně rozhodovat o tom kam koho pošleš. Jelikož výsledek akce závisí právě na nich a na tom závisí tvůj krk. Samozřejmě né vše je pravda, čas od času pošleš přes 7 policistů na akci i s SWAT a nakonec se zjistí, že to je falešný poplach. Některé dny se prakticky nic neděje, ale ty další, to už je něco jiného. A jak jsem psal na začátku, né každému se každý den chce do práce, proto je tvůj počet policistů limitovaný a když pošleš všechny do akce a objeví se větší problém př. přepadění banky. Nezbývá ti nic jiného než se modlit, ať je to falešná zpráva. Jelikož mnoho mrtvých = nespokojení páni radní = méně policistů.

1_wBOU5h14gfAk_z_hXq0V0Q

Mafie na každém rohu

Když ti nedělají problémy páni radní, začne je dělat mafie. Začnou tě podplácet, začnou ti nabízet určité věci naoplátku, může ignorovat určité akce (že tam nepošleš schválně policisty) nebo zadržené zbraně/drogy můžeš rovnou prodávat mafii a mít z toho zisk. Ovšem zde narážíme opět na další problém, co když si toho všimnou zaměstnanci? Ono přece jenom, když zadrží zbraně a pak se na policejní stanici nenajdou, tak kam zmizely?

Ovšem, pokud se rozhodneš, že budeš mafii trochu nadržovat budeš moct na oplátku někoho úmyslně zavraždit. Jak? No prostě ho tam pošleš samotného a o zbytek se postarají oni. Co by na tom mohlo být těžké? VŠECHNO! Jelikož to je opět mrtvý policista a opět jsme u pánů radních.

1_8nrmi1hioRvM_mdzF6cz2g

Je to jako detektivka

Ovšem co by to bylo za policejní manažerskou strategii, když by tam nebyly detektivové. S těmi to je horší, není jich moc, trvá jim to a prakticky… na nic nepříjdou, ale jsou tam.

Čas od času je potřeba svým kolegům pomoct, zde přichází trošku detektivka a trochu strategie. Jelikož na každém tvém kroku závisí výsledek operace. Vykrádají banku? Šéfe potřebujeme posily, pošleš posily a je tu další problém. Někdo se zabednil v autě s ženou a nechce ven, co máme dělat? Takových akcí je až až a každý krok jak jsem psal rozhodne o výsledku. Jak tvoji volbu zvládnou právě policisté závisí na jejich úrovni. Proto se může klidně bez milosti stát, že na minoritní akci zastřelí nejlepšího policistu na okrsku, jako proč ne… byla to tvoje špatná volba.

1_orbgDt_7u3nZYR-HBHkbWQ

Závěrem

Navzdory tomu všem hra kombinuje opravdu vše od manažerství a strategie. Jelikož hra má i své období, je jedním z hlavních prvků hry také hudba, která se mění podle doby, ve které Jack slouží.

Ačkoliv se to nezdá This Is The Police je vskutku zajímavá hra, ve které zjistíš jak s tebou dokážou vytřít podlahu státní orgány a mafiáni. Jak jedno špatné rozhodnutí dokáže zabít i toho nejlepšího. A zjistíš, jestli jsi se vůbec vyplatí být ten hodný, ten koho chtějí všichni. A hlavně zjistíš, zda jsi hoden se dožít svého důchodu.